Güvenlik
 • Güvenlik

  3D Secure Güvenlik Sistemi

  İnternet üzerinden kredi kartı ve banka kartıyla yapılan alışveriş işlemlerinin güvenliğinin artırılması için 
  Visa ve MasterCard'ın geliştirdiği bu "güvenli sanal alışveriş" çözümleri ile hem kart sahipleri hem de üye işyerleri sahtekarlıklara karşı güvence altına alınmıştır. 
  Verified by Visa ve MasterCard SecureCode logoları bulunan sanal işyerlerinden yapılan online alışverişler Visa ve güvencesi altındadır.

  3D Secure Güvenlik Neden Güvenlidir?

  3D Güvenlik sisteminde, sanal ödeme işlemi gerçekleşirken, banka tarafından kart sahibine sadece kendisinin bildiği ödeme şifresi sorulmakta ve kart sahibinin kimliği doğrulanmaktadır. Yetkisiz kişilerin kartlarını internet ortamında kullanması engellenmektedir.
   

  3D Secure Güvenlik Nasıl İşler?

  Kart sahibi, kartını internet bankacılığı kanalıyla bankasına kaydettirir. Kartına bağlı bir şifre ve bir güvenlik soru - cevabı tanımlar. Kart sahibi, sisteme uyumlu sanal işyerinde alışverişini yapar ve ödeme bölümüne geçer. Kart sahibinin karşısına, bankası tarafından, işlem şifresini ve kişisel güvenlik mesajını soran bir pop-up ekran açılır. Kart sahibi şifresini girerek işleme devam eder. Şifre, banka tarafından doğrulanınca işlem tamamlanır.
  3D Secure Güvenliğin KazandırdıklarıKoruma: Uluslararası Güvenlik Platformu, mevcut kart bilgilerinizi, kendinizin belirleyeceği şifreniz ve kişisel güvenlik cümleniz ile korumaya alır. 
  Kolaylık: Sizden başka hiç kimse katılımcı internet mağazalarından sizin kartınızla alışveriş yapamaz. Uluslararası Güvenlik Platformu şifrenizi sadece siz bilebilirsiniz. 
  Kolay Kayıt: Sisteme kayıt olmak internet üzerinden çok kolaydır. 
  Kolay Kullanım: Kayıt olduktan sonra, Uluslararası Güvenlik Platformu inanılamaz derecede kolay kullanılır. 
  Tek yapmanız gereken ödeme sırasında şifrenizi girmek Kredi kartınızı 3D güvenlik sistemine taşımanız son derece kolay! Kartınızın ait olduğu banka 3D Güvenlik uygulamasını destekliyor ise ister alışveriş öncesinde ister alışveriş sırasında açılacak olan 3D Güvenlik penceresi aracılığıyla sisteme kayıt olabilirsiniz. Kayıt sırasında, yalnızca 3D Güvenlik işlemlerde kullanacağınız bir şifre ile kişisel bir mesaj tanımlamanız gerekmektedir. Kayıt olduktan sonra alışveriş işleminize kaldığınız yerden devam ederek işlemi güvenli bir biçimde tamamlayabilirsiniz.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.