Sepetiniz
0 TL ( 0 Ürün)
FİYAT
KARAT
METAL
TAŞ
ARA

Zümrüt Kolye

Özellikle son yıllarda Muhteşem Yüzyıl dizisi ile popülerliği artan zümrüt, takılarda kadınların en çok tercih ettiği taşlardan biri oluyor. 

Mitlere ve efsanelere konu olan “zümrüt” saf ve asıl duruşu ile kadınların en çok tercih ettiği taşlardan biri. İster kolye ister yüzük isterse küpe olarak gece davetlerinde kullanılan şık zümrüt takılar, kadınların güzelliğini tamamlayan en önemli parçalardan biri. Özellikle moda akımları ile modern ve şık tasarımlara sahip zümrüt kolye modellerinin popülerliği son yıllarda gittikçe artıyor.

Pırlanta Zümrüt Kolye Modelleri

Zenginliğin ve sonsuz aşkın simgesi olan zümrütte hiçbir kadın “Hayır” diyemez, birde benzersiz pırlanta taşlarla süslenmiş zümrüt kolyelere kadınların hayran kalacağı kesin. Asıl ve zarif bir duruşu sahip zümrütlerin yanında en az on iki adet pırlanta ile süslenmiş zarif kolye modelleri ister gündüz ister gece rahatlıkla kullanılabilir. Şık partilerden gece davetlerine kadar şıklığınızı tamamlayan pırlanta zümrüt kolye modelleri, ışıltısı ile şıklığınıza şıklık katacak.

Bunun yanında sarı altından yapılmış çarpıcı zümrüt kolye modelleri de son yıllarda oldukça popüler. Sarı altın veya bronz renginde altın modellerinde bulabileceğiniz kolye modelleri aynı zamanda uğur böceği veya kelebek gibi modern şekiller ile süslü olduğu için genç kızlar arsında sevilerek kullanılıyor. Günlük hayatta rahatlıkla kullanabileceğiniz sarı altından yapılmış bu modellerin yanı sıra beyaz altından daha gösterişli modeller, davetlerde tüm gözleri üzerinize toplayacak.

Zümrüt kolyelerde tasarılara baktığımızda farklı büyüklüklerde zarif bir duruşa sahip kolye modellerinde tasarımlar genelde damla şeklinde veya sallamalı oluyor. Bunun yanı sıra farklı tasarımların kullanıldığı asil modeller, her yaşta kadına hitap edebilecek bir şıklığa sahip. Farklı karat özelliklerine sahip pırlantalar ya da küçük zümrüt taşların süslediği zümrüt kolye modelleri arasında zevkinize uygun şık bir tasarım mutlaka bulacaksınız.

Pırlanta Zümrüt Kolye Fiyatları

İnce bir işçiliği ve asil bir tasarıma sahip pırlanta zümrüt kolye fiyatları seçeceğiniz modele göre değişiyor. Kullanılan pırlanta sayısı, pırlantanın karat özellikleri, zümrüt taş, işçilik ve tasarım gibi faktörlerin etkilediği kolye fiyatlar genel olarak 800 TL’den başlayarak 2.500 TL’ye kadar çıkıyor. Farklı tasarımlarda beyaz altından zümrüt kolye fiyatları, 1.100 TL’den başlayarak 1.700 ve 2.300 TL arasında değişiyor. Sarı altın pırlanta zümrüt kolye fiyatlarında ise yine kullanılan zümrüt taş ve pırlanta sayısı fiyatı belirliyor. Genel olarak sarı altın zümrüt kolyelerde fiyatlar ise 1000 TL ile 1. 900 TL arasında değere sahip.

Zümrüt Kolye Hakkında

Zümrüt taşının güzel ve ihtişamlı yeşili çağlar boyunca kadınların çok sevdiği süs eşyaları ve takıların üretilmesinde kullanılmıştır. Zümrüt kolyeler de aynen bu tutkunun devamı olarak, kadınlara şıklık, zerafet ve ihtişam kattığından sıkça istenen takılar sınıfında bulunmaktadır.

Zümrüt bir kolye gerek yeşil tonlu gece elbiselerin tamamlanmasında gerekse makyaj ve yeşil gözlere vurgunun artırılmasında tercih edilen bir mücevher olarak görülmektedir.

Zümrüt kolye hediye olarak düşünüldüğünde mutlaka zümrüt küpelerin, zümrüt yüzüklerin de incelenmesi önerilmektedir. Bu sayede zümrüt set olarak bir zümrüt takı hediye edilebilinir ve etkisi kat kat artırılabilinir.