Sepetiniz
0 TL ( 0 Ürün)
FİYAT
KARAT
METAL
TAŞ
ARA

Tektaş Kolye

Tektaş kolye hakkında bilgilendirici bir içerik hazırlanmıştır. Belirtilen kelime grupları metnin içinde birkaç kez geçirilmiştir. Ek kelimeler de ara başlık olarak metnin içine eklenmiştir.

Kadınların gün boyunca her an en yakınında, üzerinde taşımak istediği, her tarz giysiyle uyumlu olan nadide takılardır tek taşlı pırlanta yüzükler ve kolyeler…

Genellikle özel günlerde şık ve sembolik bir hediye olarak verilen tek taşlı takılar, her kadının beklediği, belki de hayalini kurduğu hediyelerin en başında gelir. Bunun sebebi ise maddi değerinden ziyade tektaş takıların sahip olduğu manevi değerdir. Pırlanta tektaş kolye ve tektaş pırlanta yüzüğün hediye edilmesi ve kabul edilmesi uzun sürecek bir birlikteliğin en önemli, en özel habercisidir.

Tek taş denildiğinde herkesin aklına ilk olarak tek taş pırlanta yüzükler gelse de, tektaş pırlanta kolyeler de kadınların taşımaktan son derece keyif aldığı, sadelik avantajı ile her tarz giysi ile uyum gösteren nadide takılardandır.

Pırlanta tektaş kolye alınırken dikkat edilmesi gereken birkaç nokta vardır. Pırlantanın değeri, montürün şekli ve pırlanta kolye ucunu taşıyacak zincirin kalınlığı. Her birine ayrı ayrı dikkat edilerek istenilen tektaş pırlanta kolye modeli belirlenebilir. Bütünlüğü bozmaması adına, küçük bir pırlanta tercih edilecekse, ince altın / gümüş zincirden yana tercihinizi kullanabilir, daha sade ve zarif bir model yakalayabilirsiniz. Kalın tektaş kolye zinciri seçerek takınıza biraz daha gösteriş katabilirsiniz.

Pırlanta Tektaş Kolye Modelleri
Tektaş kolye
ler, adından anlaşılacağı üzere genel olarak tek tip olsa da, takıların genelinde olduğu gibi sahip olduğu ufak bir detay tektaş kolyeyi farklı kılabilir. Tektaş kolye modelleri arasında ise kolyeyi bir diğerinden farklı kılacak özelliklerin başında pırlantanın değeri gelir. Tektaş kolye modellerini farklılaştıran en belirgin özellik ise pırlantayı taşıyan montürlerdir. Montürler her ne kadar taşımış olduğu pırlantadan daha az değere sahip olsa da tektaş kolyeyi gösterişli kılan da montürün formu ve işçiliğidir.

Pırlanta Tektaş Kolye Fiyatları
Pırlanta tektaş kolye fiyatları bilindiği üzere, diğer takılara oranla görece yüksektir. Pırlantanın değeri, montürünün kalınlığı derken bir de sahip olduğu manevi değer eklenince pırlanta tektaş kolye fiyatlarının yüksek olma sebebi anlaşılabilir. Yine de internet sitelerinde araştırmalar yaparak, pırlantaları ve montürleri inceleyerek sizin bütçenize uygun bir tektaş pırlanta kolye bulabilirsiniz.

Hayalet Zincir

Tektaş kolyeler iddia ettikleri anlamlar açısından tektaş yüzüklere benzerler. Ancak takının gerdana takılması nedeniyle ise gösterişten ziyade şık ve kibar takılar olarak görülürler. Tektaş yüzükle aynı boyutta olan bir pırlanta taş parmak üzerinde büyük ve gösterişli dururken, kadının gerdanında şık ve kibar görülecek şekilde küçük kalacaktır.

Tektaş kolye hediye olarak seçileceğinde; daha önceden hediye edilmiş bir tektaş var ise onun montürüne uygun bir model seçilmesi önerilmektedir. Tektaş kolyelerin zincir kalınlıkları da taşın gösteriminde önemlidir.

Eğer küçük taşlı bir tektaş kolye alınacaksa kalın bir zincir yerine ince "hayalet zincir" tabir edilen bir zincirle kombin edilmelidir. Böylece taşın etki olarak daha küçük durması engellenmiş olur.