Sepetiniz
0 TL ( 0 Ürün)
FİYAT
KARAT
METAL
TAŞ
ARA

Safir Kolye

Gece mavisi rengiyle tarih boyunca her zaman asaletin simgesi ve kralların taşı olarak tanınmış safir taşından yapılan ve pırlantalarla süslenmiş kolyeler, sevdiğiniz kişinin boynuna çok yakışacak.

Elmastan sonra gelen en dayanıklı ve sert doğal taş çeşidi olan safir, eski zamanlardan beri gece mavisine çalan rengiyle insanları büyülemiş; kralların, sultanların vazgeçemedikleri bir değerli taş olagelmiştir. Safirin kıvılcıma benzer ışıltısı, göz alıcı rengiyle birleşince kadınlar için de takılarda en çok arzu duyulan, en çok tercih edilen taşlardan biri olmasını sağlamıştır. Dolayısıyla hediye olarak tercih edilebilecek safir kolye, özellikle mavi tonlarındaki gece elbiseleriyle birlikte kullanıldığında, taşıyana, sıra dışı bir zarafet kazandıracak; ona olağanüstü bir çekicilik verecektir.

Her türlü vesileyle sevdiğiniz kadına hediye edebileceğiniz safir kolye, her zaman sevinçle ve memnuniyetle karşılanacak; sadece özel günlerde veya davetlerde değil, günlük kullanımda da zevkle taşınacaktır.

Pırlanta Safir Kolye Modelleri

Safir kolyeler, özellikle renklerini ön plana çıkaran beyaz altın zincirlerle tasarlandıklarından sadelikten gelen bir şıklık sergilerler. Işıl ışıl pırlanta taşlarla çevrelenmiş bir safir taş, yıldızlarla bezeli bir gecede karanlıkta parıldayan mehtap gibi romantik ve ruh okşayan bir etki yaratır.

Günlük kullanıma da uygun olmakla birlikte, safir kolye modelleri, asıl olarak, şık kıyafetlerin tamamlayıcısı, asalet kazandıran dikkat çekici aksesuvarlar olarak tasarlanmışlardır. Dikkat çekici etkilerinin azami seviyeye çıkarılması için yüzük ve küpelerle takım hâlinde kullanıldıklarında ortaya koyacakları bütünlük hissiyle daha göz alıcı, doygun bir görünüm kazandıracaklardır.

Pırlanta Safir Kolye Fiyatları

Safir kolye çeşitleri, taşın çok kıymetli olmasına ve modellerin pırlantalarla daha da zenginleştirilmelerine rağmen ulaşılabilecek fiyatlarla sunulmaktadır. Bu noktada, taşın büyüklüğünün yanı sıra kolyede kullanılan pırlantaların karatı da belirleyici olmaktadır. Safir kolye işçiliğinde ve kalitesinde yüksek standartlar her model için aynı olsa ve korunsa da taş büyüdükçe ve kullanılan pırlantaların karatı arttıkça fiyat da yükselmektedir.

Çeşitli bütçelere uygun taş büyüklüklerinde üretilmiş kolyeler, her zaman arzu nesnesi olmuş bir taştan yapılmış ve çokça tercih edilen aksesuvarlar olsalar da özellikle 2 bin lirayı aşmayacak etiketlerle sunulmaktadır. Pırlantalarla oluşturulan eşsiz kombinasyonlar sayesinde pırıltılarıyla dikkatleri üzerinde toplayacak derin ışıltılar yayan gece mavisi yakut kolyelere, 660 liradan başlayan fiyatlarla ulaşabilir; sevdiklerinizi, hiç boyunlarından çıkarmayacakları, keyifle kullanacakları kıymetli bir hediyeyle mutlu edebilirsiniz.

Safir Kolye Hediyesi

Safir kolye mavi ve lacivert gece elbiseleri, mavi ve lacivert tonlu makyajlar ve mavi gözlerin tamamlayıcısı şık takılardır. Özellikle son yıllarda safir kolyeler zerafet simgesi olarak görülmekte ve sıkça tercih edilmektedir.

Hediye olarak safir kolye alınacak ise; aynı modelin safir küpesi ve safir yüzüklerine de mutlaka bakılması önerilmektedir. Çünkü bu kombinasyonun sağlanması safir setin tamamının alınması durumunda hem daha şık hemde tamamlaması bakımından daha zengin bir kombin elde edilmiş olacaktır.

Safir kolyeler alınırken beyaz renkli altın zincirler tercih edilmeli ve lacivert ve mavinin etkisi daha ön plana çıkarılmalıdır. Sarı zincir bu etkiyi kendi lehine azaltmaktadır. Safir kolyelerimizin tamamı yanlarındaki pırlantalarla desteklenmiş ve şıklıklarına ekstra etki sağlaması amaçlanmıştır.