Sepetiniz
0 TL ( 0 Ürün)

Yeditaş Yüzük


Günümüzde alyans olarak tercih edilen yeditaş yüzükler, farklı kesim, renk ve ağırlıktaki modelleriyle geniş bir yaş aralığına hitap  eder. Klasik bir alyans modeli yerine sıralı pırlanta yüzükleri alyans olarak takmayı tercih eden kadınlar arasında, yeditaş yüzükler oldukça popülerdir. Evlilik teklifi sırasında verilen tektaş pırlanta yüzüğe, nikahla birlikte damat tarafından geline takılan yeditaş pırlanta eşlik eder. Bu yüzden yeditaş yüzüğün, model itibariyle tektaşın montürü ile uyumlu olması gerekir.

Pırlanta, doğada bulunan değerli taşlar arasında sertlik derecesi en yüksek olan taştır. En yenisi 100 milyon yıl önce oluşan elmaslardan ustalıkla kesilen pırlantalarla oluşturulmuş bir yeditaş yüzük,  maddi değerinin yanında manevi bir değere de sahiptir. Pırlanta, eşsizliği ve sonsuzluğu temsil eder. Nasıl ki her insanın parmak izi kendine ait ve eşsizse, pırlantaların da bir eşi daha yoktur. Bu yüzden pırlanta hediye edilen kişiye verilmek istenen mesaj, onun eşsiz olduğudur.

Yeditaş pırlanta yüzük, alyans olarak tercih edildiği için gündelik olarak takılan bir takıdır. Bu yüzden takacak kişinin tektaşıyla uyumlu olması gerektiği gibi tarzıyla da uyumlu olması gerekir. Beyaz ya da sarı altın üzerine uygulanan yeditaş pırlanta yüzük seçenekleri arasında tercih yaparken yüzüğün karat ağırlığı da dikkate alınması gereken şeyler arasındadır. Tektaş yüzükler genellikle 0,25 ve üzerinde karat ağırlığına sahiptirler. Tektaşla birlikte takılacak olan yeditaş pırlanta yüzüğün karat ağırlığının tektaş yüzükten fazla olması, uyum açısından önemlidir. Pırlantada renk sıralaması D’den Z’ye kadar devam eden harflerle ifade edilir. D, en kaliteli yani en renksiz olan pırlantadır. Türkiye’de ise genellikle takılarda H renginde pırlantalar kullanılır. Yüzüğü satın alırken karatının sanı sıra rengini de sormanız gerekir.

Bir alyans olduğu için yeni evlenen kadınlar tarafından tercih edildiği gibi alyansının yenilenme vaktinin geldiğini düşünen orta yaşlı kadınların da ilk tercihi yeditaş pırlanta oluyor. Bu yüzden yeditaş pırlanta geniş bir yaş aralığına hitap ediyor. Yeditaş pırlanta söz, nişan, yıl dönümü, doğum günü ya da doğumlarda da hediye olarak tercih edilebilir.  Yeditaş pırlanta yüzüğünüzü takmadığınız zamanlarda, tek başına bir kutu ya da kadife bir kese içinde saklamanız önerilir.

YEDİTAŞ YÜZÜK MODELLERİ