Sepetiniz
0 TL ( 0 Ürün)

Tria Yüzük


Taşıdığı manevi anlam dolayısıyla kadınların en çok tercih ettiği pırlanta yüzüklerden biri tria yüzüklerdir. Tria yüzük üç taş pırlantadan oluşan yüzüklere verilen isimdir. Hediye edildiği özel güne göre tria yüzükler iki farklı anlam barındırır. Pırlanta bir sonsuzluk ve eşsizlik sembolüdür. Evlilik teklifinde hediye edilen tektaş pırlanta yüzük “Sen benim için tek ve sonsuzsun” anlamını taşır. Evlilikle birlikte alyans olarak tercih edilen tria yüzük ise “Sen benim dünüm, bugünüm ve yarınımsın” anlamına sahiptir. Tria yüzükte bulunan üç taş pırlantanın her biri bu anlamları ifade ettiği için manevi değeri yüksektir. Bu anlamlara bir de sonsuzluk ve eşsizlik anlamları da eklenince, çiftler arasında tria yüzük kuvvetli bir bağ yaratır.

Geleneksel alyans yerine tektaş pırlanta ile birlikte uyum içerisinde takılan tria yüzüklerin hediye olarak verildiği bir diğer özel an ise doğum anlarıdır. Yani ailenize katılan üçüncü kişinin dünyaya geldiği gün... Bu özel günde hediye edilen tria yüzükte bulunan üç taş; anne, baba ve çocuğu ifade eder. Bununla birlikte tria yüzüğü takan kadın, sevgili ve eş sıfatlarına annelik sıfatını da eklediği için üç taş, bu üç sıfatı da temsil eder. Tria yüzüklerin en çok anlam kazandığı gün, ilk çocuğun doğumudur. Bu yüzden hediye olarak verilebilecek en özel parça tria yüzüklerdir.

Tria yüzükler genellikle tektaş pırlanta ile birlikte ve gündelik olarak kullanıldığı için takacak kişinin tarzına uygun ve tektaş pırlanta yüzüğüyle uyumlu olması gerekir. Tria yüzük satın alırken mutlaka tektaş yüzükle kesiminin, modelinin ve renginin aynı olmasına dikkat etmek gerekir. Tria yüzüklerde belirtilen karat ağırlığı, yüzükte bulunan üç taşın toplam ağırlığını ifade eder. Bu yüzden tektaşla uyumlu bir görüntü oluşturması açısından tria yüzüklerin, tektaştan daha yüksek bir karatta olması tercih edilmelidir. Örneğin, tektaş yüzük 0,25 karat ağırlığında ise tria yüzüğü 0,36 ve üstünde tercih edebilirsiniz. Pırlanta yüzüklerinizi takmadığınız zamanlarda, mutlaka tek başına bir kutunun ya da kadife bir kesinin içine koyup saklamanız tavsiye edilir. Bu şekilde çizilmelerden ve darbelerden korumuş olursunuz.

TRİA YÜZÜK MODELLERİ