Sepetiniz
0 TL ( 0 Ürün)

Tek Taş Yüzük Seçmenin İncelikleri

Romantizm ile dolu bir geceyi taçlandırmak, sevdiğiniz kişiyi mutlu etmek ya da onu sürpriz bir teklifle şaşırtmak istiyorsunuz.

Çeşit çeşit, renk renk, birbirinden güzel binlerce tek taş, fakat tek taşla taçlandıracağınız sadece bir özel gününüz var. Bu kadar seçenek arasında size ve sevdiğinize uygun tek taşı nasıl bulacaksınız? Hiç panik olmayın! Aşağıdaki dört maddeyi göz önüne alarak tam da istediğiniz tek taşı bulabilirsiniz; hem de tahmin ettiğinizden çok daha kısa bir sürede!

Ayağı yorgana, yüzüğü parmağa göre uzatın

Elbette sevdiğinize duyduğunuz sevgi paha biçilemez ama herkesin bir bütçesi olduğu da bir gerçek. Bu sebeple tek taş alışverişine başlamanın en sağlıklı yolu, bu alışveriş için ayıracağınız bütçeyi tespit etmek.

Bütçenizin maksimum limitini belirlediğinizde artık işiniz çok daha kolay. Kendi bütçenize uygun olmayan yüzlerce tek taşı elediniz bile. Şimdi sırada bütçenize uygun tek taşlar arasından seçim yapmak kalıyor.

Bu sebeple doğru soruları sorup sevdiğinizin zevklerini tespit ederek bir taş bakmak size oldukça zaman kazandıracağı gibi, "Sen benim daha ne sevdiğimi bilmiyorsun!" şeklinde gelişecek tatsız diyalogların da önüne geçmenizi sağlayacaktır.

Biraz şekilci olmaktan zarar gelmez

Şekilci olmak insan ilişkilerinde olmasa da bir ürün seçerken gereken bir özellik. Bir tek taş yüzüğün içinize sinmesi için şüphesiz o yüzüğün tasarımını da beğenmeniz gerekmekte. Peki bir tek taşın tasarımını belirleyen şeyler nelerdir?

Bir tek taşın tasarımını rengi, karatı, berraklığı, kesimi ve şekli belirler. Alacağınız yüzüğün taşının beyaz mı sarı mı olacağı, kaç karat bir yüzük istediğiniz, berraklık oranını mı taşın büyüklüğünü mü önemsediğiniz, prenses kesim mi zümrüt kesim mi istediğiniz, simetri ve boyut olarak taşın şeklinde neyi önemsediğiniz gibi noktaları iyi belirlemeniz alacağınız tek taşı belirlemenizi çok daha kolaylaştıracaktır.

Sertifikalı ürün, sorunsuz alışveriş

Tek taş alışverişinin en önemli noktalarından biri de güvenli alışveriş. Romantik bir anın ardından başınızın ağrımasını istemiyorsanız aldığınız mücevheratın sertifikalı olup olmadığını muhakkak kontrol edin. Aksi halde aşkınızın sembolü bozulduğunda ya da çalındığında yapabileceğiniz çok da bir şey olmayacaktır. "Yoksa bizim aşkımız da bu tek taş gibi bozulup bizden çalınacak mı?" tarzı sitemler de cabası olacaktır.