Sepetiniz
0 TL ( 0 Ürün)

Sevgililer Günü için Pırlanta Hediye Etmek

​Sevgilinize kendisini özel ve değerli hissettirmek istiyorsanız her yıl 14 Şubat ta kutlanan bu anlamlı günde kendisine hediye edeceğiniz bir pırlanta yüzük ya da pırlanta kolye çok yerinde olacaktır.Seçeceğiniz bu hediye kendisine olan sevginizin sonsuza dek süreceğinin bir ifadesi olacağı gibi eğer kendinizi de bir evlilik teklifi yapmaya hazır hissediyorsanız bu özel günde birlikteliğinizin anlam ve önemi açısından seçmiş olduğunuz hediye de ayrı bir önem taşımaktadır.

Sevgililer günü sevdiğinize vakit ayırmanın ve kendisini değerli hissettirmenin en harika anı olduğu gibi bu günü özel ve anlamlı yapan bir diğer unsur dasevgililer günü hediyesidir.

Sevgililer gününde sevgilime ne hediye etsem diye düşünüyorsanız pırlanta kolye sevgilinizi mutlu edebilecek harika bir hediye olacaktır eğer sevgililer günü birlikteliğinizi evlilik teklifi ile de buluşturmak istiyorsanız tek taş pırlanta yüzük de çok özel bir hediye olarak sevginizi yansıtacaktır.Günümüzde evlilik teklifi sırasında tek taş pırlanta hediye etmek neredeyse bir gelenek halini almıştır.Anlam olarak da sevginin,aşkın ve sonsuzluğun bir ifadesi olarak kabul edilmektedir

Tarihe bakacak olursak Avusturya Arşidük'ünün Mary'ye hediye etmiş olduğu M harfi şeklinde yerleştirilmiş pırlanta taşlarla süslenmiş bu yüzük tarihe geçen ilk pırlanta nişan yüzüğü olduğu çeşitli kaynaklarda belirtilmiştir.İngilizce anlamı "Diamond" Yunanca'da yenilmez ve ebedi anlamına gelen "Adamas" sözcüğünden geldiği söylenmekte olan "Elmas" antik çağlardan günümüze kadar aşkın sembolü olmuştur.

Sevgililer günü tek taş yüzük hediye etme düşüncesi aklınıza gelebilecek en prestijli, estetik, duygusal anlam derinliği olan bir hediye olma özelliği herkes tarafından kabul görmektedir.

Sevgililer günü pırlanta kolye hediye etmek de çok etkili ve değerli bir hediye olacaktır çünkü kadınlar için vazgeçilmez bir şey varsa o da takıdır. Kadınlar kolay kolay takılarından vazgeçemezler ve takılara dayanamazlar. Pırlantalar, altın elmas yüzükler,kolyeler kadınları can noktasından yakalar çünkü her kadın sade de olsa gösterişli olmaktan hoşlanır ve gösterişin en gözle gösterilecek yanını takılar oluşturur. Takılar kadınlar için her zaman her koşulda tutkuyla kullanılacak bir aksesuardır ve eğer takı hediye olarak düşünülecek olursa da değerine değer katacaktır.Son zamanlardaki en çok tercih edilen takı türü olan pırlantalar bayanlar arasında da çok rağbet görmektedir.