Sepetiniz
0 TL ( 0 Ürün)

Pırlanta Yılbaşı Hediyesi


Yeni yıla nasıl girersen bütün yıl öyle devam edermiş derler. O halde yeni yıla mutlu, huzurlu ve sevdiklerimizle yan yana girmeliyiz ki bütün senemiz öyle geçsin. Bu özel günü mutlu geçirmemizi sağlayacak şey ise sevdiklerimize aldığımız hediyeler olacaktır. Hediyelerin en değerlisi de hiç kuşku yok ki pırlantadır. Sevgilimize ya da eşimize yılbaşında tek taş bir pırlanta yüzük hediye edebilir veya annemize şık bir pırlanta kolye ya da küpe alabiliriz. Bu sayede onları mutlu etmiş ve duygularımızı dile getirmiş oluruz.


Pırlanta Yılbaşı Hediyesi , şıklık ve zarafetin yanında başka çok güzel anlamlar da taşır. İnsanlık tarihinin en eski devirlerinden beri pırlantaya derin manalar yüklenmiştir.

Milyonlarca yılda oluşan pırlanta aşkın, sevginin ve sadakatin bir simgesi olmuştur. Yani sevdiklerinize Pırlanta Yılbaşı Hediyesi olarak bir yüzük, kolye, küpe ya da bileklik alırsanız onlara olan sevginizin asla yok olmayacağını, sonsuza dek onlara ait olacağınızı ifade etmiş olursunuz. Kalbinizdeki sevginin tek sahibinin o olduğunu anlatmak için bundan daha güzel bir yol olamaz. Tıpkı pırlantanın ışıltısında olduğu gibi kalbinizde de sevdiğiniz kişinin ışıltısını taşıdığını bilmek onları fazlasıyla mutlu edecektir. Romalılar pırlantanın bu ışıltısı karşısında büyülenip onların yıldızlardan kopup dünyaya düşen parçalar olduklarına inanırlarmış ve bu taşları sevdiklerine hediye ederek sevgilerinin bu dünyanın ötesinde olduğunu anlatmak isterlermiş. Yılbaşı hediyesi olarak siz de pırlanta yüzük , kolye, bileklik ya da küpe alarak duygularınıza tercüman olabilirsiniz.

Pırlantaya eski Hint kültüründe ise aşk ve sevginin yanında başka anlamlar da yüklenirmiş. Onlara göre pırlanta, kişiyi hastalıklardan, kötülüklerden ve uğursuzluklardan korur; üzerinde taşıyan kişiye bilgelik getirirdi. O yüzden sevdiklerini korumak için onlara pırlanta takılar yani yüzükler, kolyeler, küpeler ve bileklikler hediye ederlerdi. Siz de yılbaşı hediyesi olarak sevgilinize, eşinize ya da annenize pırlanta bir hediye alabilirsiniz. Yeni yıla girerken alacağınız pırlanta hediyeler ile onları bütün sene hastalıklardan, kötülüklerden ve uğursuzluklardan koruyabilirsiniz belki. Eskilerin bir bildiği vardır elbet.

Pırlantanın eski toplumlardan günümüze gelen bu derin anlamları göz önünde bulundurulursa değeri daha iyi anlaşılır. Siz de yılbaşı hediyesi olarak pırlanta kolye, küpe, yüzük ya da bileklik alarak sevdiklerinizi mutlu edebilir ve onların daha iyi bir yıl geçirmelerini sağlayabilirsiniz.

Diğer Pırlanta Yılbaşı Hediyeleri İçin Tıklayınız.