Sepetiniz
0 TL ( 0 Ürün)

Pırlanta Tektaş için Yüzük Ölçüsünü Nasıl Alabilirim?

Özel günlere ışıltı katan pırlanta tektaş yüzük seçerken bundan böyle yüzük ölçüsü almayı dert etmeyeceksiniz. Evde kolaylıkla uygulanabilecek alternatif yöntemlerin yanı sıra Eros Pırlanta sizler için uygulamaya koyduğu "Yüzük Ölçer" ile birkaç adımda yüzük ölçüsünü almanızı sağlıyor.Pırlanta tektaş yüzükler özel günlerin bir vazgeçilmezi. Gelgelelim seçenekler arasından beğenme aşaması hayli ter döktüren bir süreç. Ek olarak, pırlanta tektaş sipariş ederken dikkat edeceklerinizin başında yüzük ölçüsü geliyor. Evlilik teklifi için ya da hediye olarak pırlanta tektaş yüzük almak isteyen erkekler artık bunu aşılamayacak bir engel olarak görmeyecek! Eros Pırlanta aşağıda sunduğu seçeneklerle sizlere yardımcı olmayı hedefliyor.

İnsanların parmaklarının kalınlıkları farklılık göstereceğinden yüzük için standart bir ölçü bulunmasa da 12 ile 16 arasındaki ölçülere sıklıkla rastlanıyor. Sipariş edeceğiniz pırlanta tektaş için en sağlıklı ölçü alma yöntemi, yüzüğün takılacağı parmakta kullanılan bir yüzüğün herhangi bir kuyumcuda bulunan malafa adı verilen alet yardımıyla ölçülmesidir. Bunun yanısıra, aşağıda vereceğimiz iki ayrı yöntemi kullanarak evde kendiniz pırlanta tek taş yüzük için ölçü alabilirsiniz.

Daha önce kullanılan yüzüğün çapından ölçü belirlemek ilk seçenek. İhtiyacınız olan yalnızca milimetre ölçüsü bulunan bir cetvel ve yüzük hediye edeceğiniz bayana ait bir yüzükten dahası değil. Yatay olarak düz bir zemine koyacağınız yüzüğün en geniş yerinden boydan boya iç çapını ölçün. Ölçüm yaparken dikkat edeceğiniz nokta yüzüğün metal kısmını dikkate almadan içten içe ölçüm yapmak olacak. Verilen tabloda çap değerine karşılık gelen ölçü, yüzüğünüzün ölçüsüdür.

Yüzük Ölçüm Tablosu'na erişmek için tıklayınız.

Bir diğer seçenek parmağın çevresini bir ip ya da tel yardımıyla ölçmek olacak. Kullanacağınız materyali parmağın çevresine sararak iki ucun bitiştiği yerden işaretleyin. Milimetre ölçüsü bulunan bir cetvel yardımıyla bu nesnenin uzunluğunu ölçerek parmağın çevre uzunluğuna erişeceksiniz. Yukarıdaki tabloda çevre değerine karşılık gelen rakam aradığınız yüzük ölçüsün ta kendisi.

Eros Pırlanta seçtiğiniz pırlanta tektaş için yüzük ölçüsü belirlemenizde sizlere bir kolaylık daha sağlıyor. Üç aşamada sunulan ve verilen talimatlarla yüzük ölçüsünü belirlemenize yardımcı olacak olan "Yüzük Ölçer" ile bilgisayar ekranınızdan kolaylıkla yüzük ölçüsüne ulaşabilirsiniz.

Eros Pırlanta'nın "Yüzük Ölçer" uygulamasına erişmek için tıklayınız.