Sepetiniz
0 TL ( 0 Ürün)

Pırlanta Söz-Nişan Hediyesi

 

Aile en kutsal kurumdur. Bu hepimizin bildiği bir gerçek. Bir aile kurmaya giden yolun başında ise bizim adetlerimize göre tanışma ya da kız isteme töreni gelir. Aslında öncesinde erkek, sevdiği kıza evlilik teklif eder ki bu genellikle pırlanta bir yüzük eşliğinde olur. Hatta pırlanta, bu teklif anının olmazsa olmazıdır. Ardından sıra söze ve sonra nişana gelir. Eskiden ayrı ayrı törenler olarak yapılsalar da günümüzde söz ile nişan aynı anda gerçekleştirilebiliyor. Bu törenlerde de mutlaka karşılıklı hediyeler alınır. Erkeğin alması gereken hediye ise pırlantadır. Pırlanta Söz-Nişan Hediyesi, bu töreni unutulmaz kılan parçaların başında gelir. Bir de düğün için önemsenen ilk dans müzikleri çok önemli tabi.


Pırlanta, aşkı ve sadakati simgeler. Milyonlarca yılda oluşmuş ve tarihe tanıklık etmiştir. Nice mutlu ana şahit olmuştur. Yok edilmesi çok zor olduğu için aynı zamanda sonsuzluğu yani ölümsüz aşkı simgeler. Ve aşkınıza sonsuza kadar şahitlik eder. Sizden sonra gelecek nesillere, çocuklarınıza, torunlarınıza sizi ve duygularınızı anlatır. Unutulmaz bir çift olmanızı sağlar. Sadece bu sebep bile Pırlanta Söz-Nişan Hediyesi almanız için yeterlidir aslında. Hayatınızın en özel anlarından birinde sevdiğiniz kadına alacağınız pırlanta yüzükle sonsuzluğunu somutlaştırmış olursunuz. Eskiden sadece kraliçelerin taktığı ve bu yüzden “Kraliçe Taşı” olarak da bilinen pırlanta yüzüğü, nişanlınıza hediye ederek ona olan saygınızı da gösterebilirsiniz. Günümüzde kraliçelik unvanı pek kalmasa da her kadın bir bakıma kraliçedir ve sizin kraliçeniz de sadece size sahiptir. Yani sevdiğiniz kadına Pırlanta Söz-Nişan Hediyesi alarak onun sizin kraliçeniz olduğunu ve sadece ona ait olduğunuzu dile getirmiş olursunuz. Bir kadına bundan daha güzel ve anlamlı başka hangi hediye verilebilir ki…

Pırlanta aynı zamanda uğur getirdiğine inanılan değerli bir taştır. En eski kavimlerde erkekler, sevdikleri kadınlarla evlenmek için sözleştikleri zaman bu evliliğin iki tarafa da uğur getirmesi için pırlanta hediye ederlerdi. Böylece hem evliliklerini hem de yeni hayatlarını kutsamış olurlardı. Siz de söz-nişan törenlerinizi daha anlamlı ve unutulmaz kılmak için sevdiğiniz kadına Pırlanta Söz-Nişan Hediyesi almalısınız. Hem aşkınızı ve sadakatinizi şık bir yolla dile getirmiş olur hem de hayatınız boyunca uğuru yanınızdan eksik etmemiş olursunuz.

Diğer Pırlanta Söz Nişan Yazıları İçin Tıklayınız.