Sepetiniz
0 TL ( 0 Ürün)

Pırlanta Düğün Hediyesi Seçimi

Müstakbel gelin ve damatlar için düğünde hediye edilmek üzere alınan takı ürünleri içerisinde özellikle gelinler için farklı taş ve tasarımlara sahip pek çok hediyelik set bulabilirsiniz.

Gelinler için alınabilecek en güzel düğün hediyesi şüphesiz takı setleridir. Bu yüzden de damadın geline düğünde takı olarak bir set takması artık geleneksel hale gelmiş durumda. Bu yüzden düğün hediyesi denildiği zaman akla ilk olarak takı setlerinin geldiğini görebilmek mümkün.

Farklı tasarımlara sahip olan ve değerli taşlarla hazırlanmış olan takı setlerinin düğünde geline verilecek en güzel hediyeler arasında olduğu ve gelinlerin aldıkları bu hediyeyi daha sonra kullandığı da bir gerçektir. Özellikle modern gelinlerin artık kalın altın takı setlerinden ziyade pırlanta taşları bulunan ve zümrüt, yakut, elmas gibi değerli taşlarla hazırlanmış takıları tercih ettiklerini görebilirsiniz.

Genellikle takı alışverişlerine gelinle beraber çıkılmıyor olsa da gelinin uzun bir süre kullanmak isteyebileceği takıları alırken onların da zevklerini göz önünde bulundurmanız daha doğru olacaktır. Yeşil zümrüt taşlar ve kırmızı yakut taşların yanı sıra elmas ve pırlantanın da son yıllarda takılarda en çok tercih edilen taşlar arasında yer aldığını görebilirsiniz.

Düğün Hediyesi Elmas Set

Değerli bir taş olarak elmas yüzyıllardır bayanların ilgisini çeken taşlar arasında yer alıyor. Bu değerli taş tasarımcıların elinde yüzük, kolye, küpe ve bilekliklerde kullanılarak bayanların mutlu olmasını sağlayacak takılar haline geliyor.

Özellikle barok tarzdaki takılarda elmasın çok daha rahat bir şekilde kullanıldığını ve bayanların bu tasarımları çok şık ve lüks görünmeleri sebebi ile tercih ettiklerini görebilirsiniz. Bu yüzden düğün hediyesi olarak özellikle elmas setleri tercih edebilirsiniz.


Düğün Hediyesi Pırlanta Set

Pırlanta her zaman kadınların ilk tercihidir. Bu sebeple de geline düğün hediyesi almak istediğinizde tercihinizi pırlanta taşları bulunan takı setlerinden yana kullanmanız gelini mutlu etmenize olanak sağlayacağından doğru seçim olacaktır.

Her ne kadar genellikle altın takı setleri alındığını görebilmek söz konusu olsa da bu setlerin bayanlar tarafından tercih edilmediği görülüyor. Genç bayanların tercihlerinin daha görsel setlerden yana olması değişik tasarımlarda hazırlanan pırlanta setlerin daha fazla tercih edilmesine yol açıyor.