Sepetiniz
0 TL ( 0 Ürün)

İnternetten Pırlanta Almak

 


Yaklaşık 10 yıldır hayatımızın bir parçası haline gelen internet evlilik hazırlıkları yapan çiftlerin de alışveriş kanallarından biri. Ancak bizlere de gelen bir çok soru üzerine pırlanta satın  alınırken internet üzerinden alışveriş yapılır mı sorusuna artık cevap verme zamanı geldi. Şimdi dilerseniz internetten pırlanta almak ile ilgili olarak fiziksel mağazalardan alım ile aradaki farkları irdeleyelim…

İnternette Pırlanta Fiyatları neden bu kadar uygun?  

Öncelikle pırlanta satışı yapan fiziksel mağazalardan bahsedelim. Küçük çağlı bir pırlanta mağazası açmak isteseniz birkaç milyon lira (eski parayla trilyon) sermaye ayırarak dükkanınızı hazır pırlanta ürünlerle doldurmanız gerekmektedir. Dükkanı bol yaya geçişi olan bir konumda açmalısınız ki hedef kitlenizin yolu üzerinde olarak daha çok müşteri adayına görünmenizi sağlasın. Bunlar başlı başına maliyet kalemleridir. Özellikle mağazanın doldurulması için harcanan sermayenin finansman maliyeti aylık veya yıllık bazda ürün satışlarından geri kazanmanız gereken büyük bir kalem masraftır. Mağaza kirası da buna eklendiğinde satış fiyatları içeerinde %30-40 gibi bir marjı bu 2 kalem maliyete harcamalısınız.

İnternetten satış yapmak için ise stoklu ürününüz olmasına gerek yoktur. Sizin ihtiyacınız ürün fotoğrafları ve özellikleridir sadece… Dolayısıyla finansman maliyetine ve mağaza kirasına katlanılmadığı için fiyatlar doğal olarak fiziksel mağazalardan daha düşük olmaktadır. Bu farkın yanısıra internet mağazası günün her saati gece-gündüz müşteri kabul edip alışveriş yapılmasına olanak vermekle birlikte ürün satışı yapılırken tezgahtar ihtiyacı duymaz. E-ticaret sitesi otomatik olarak tezgahtar ihtiyacını yok eder. Bu vazifeyi fiyatları ve ürün özelliklerini bildirerek yapar.

Aslında bu farklar bile internetten pırlanta alırken neden daha uygun fiyatlarla karşılaştığınızı açıklamaya yetmektedir. Bunun yanısıra fiziksel mağazanın sadece bulunduğu semt, ilçe veya ile hitap edebiliyorken; eticaret siteleri tüm ülkeye veya tüm dünyaya aynı anda hitap edebilir.

İnternetten Pırlanta Almak Güvenli mi?

 Satın aldığınız markaya veya eticaret sitesine göre değişken olmakla beraber eğer bazı konulara dikkat ederseniz fiziksel mağazalardan almaktan bile güvenli ve konforludur… İlk olarak web sitesinde hangi kartların geçtiğine dikkat edin. Bir eticaret sitesi 5-6 adet ayrı bankadan sanal pos almayı başarabildiyse güvenirliği ve itibarı bankalar nezdinde var ve yüksek demektir. Ayrıca satın alma işlemleri yapılırken sitede SSL sertifikalandırma sisteminin olup olmadığına mutlaka bakınız. Sertifikası olmayan sitelerden değil pırlanta sakız bile almayın. Bütün bunlara baktınız; telefonu, iletişim adresi varsa internetten alışveriş yapmak daha güvenlidir. Çünkü ürünü alırken bankalar üzerinde belgelendirebileceğiniz izler kalır. Faturasız mal almassınız. Mutlaka faturalandırlmalıdır. İade süreniz içerinde değişim veya para iadesi talep edebilirsiniz. Fiziksel mağazalarda eğer kuyumcu tanıdık değilse bu imaknınız olmaz.

İnternetten Pırlanta Alırken nelere dikkat etmeliyim?

Öncelikle yukarıda güvenlik konusunda bahsi geçen kıstaslara bakılır. Ardından İade garantisi var mı? Varsa kaç gün? Sigortalı Kargo var mı? Bakım garantisi ve sertifikası var mı? Yüzük ölçüsünün olmaması durumuna karşı ölçü garantisi var mı? Tüm bunlar internet alışverişi sonrasında sizin konforunuz için gerekli kurumsal güvencelerdir. Bunları satın almak istediğiniz web sitesine sormalısınız?

Bütün bu inceliklere dikkat eden bir damat veya gelin için; internetten pırlanta alınır, internetten pırlanta almak güvenlidir ve daha konforludur diyebiliriz. Çünkü 10-15 dakika içerisinde birçok mağaza gezebilmek, istediğiniz kadar model görebilmek, hiçbir tezgahtar baskısı altında olmadan fiyatlarını ve taksit seçeneklerini görebilmek hem bütçe yapmak hem de alışverişinizi doğru planlayabilmek için oldukça rahat bir ortam sunmaktadır. Özellikle küçük bir yerleşim yerinde yaşayanlar için o bölgede bulunamayan birçok ürün veya modele internetten ulaşmak büyük bir imkan doğurmaktadır..

Şimdi rahatça internetten pırlanta alabilirsiniz….