Sepetiniz
0 TL ( 0 Ürün)

Düğün Hediyesi İçin Pırlanta Set Seçenekleri

Düğün hediyesi olarak pırlanta ya da elmas set almayı düşünüyorsanız, bu ayrıntıları okumadan karar vermeyin.

Aşkın, sadakatin ve tutkunun sembolü pırlanta, yeni evlenecek çiftlere verilebilecek en güzel düğün hediyesi olsa gerek. Zira verdiğiniz bu hediye, birbirlerine aşk ile bağlanmış gelin ve damadın yeni hayatlarının bir simgesidir adeta.

Düğün Hediyesi Pırlanta Set


Sevdiklerinize düğünlerinde pırlanta hediye etmeye karar verdiyseniz, tavsiyemiz pırlanta takı seti tercih etmeniz yönünde olacaktır. Takı setleri genellikle yüzük, küpe ve kolyeden oluşur. Zira pırlanta bir takı, yine en güzel pırlanta takılarla kombinlenir. Üstelik düğün hediyesi pırlanta set aldığınızda bu takıların her birinin ayrı ayrı kullanılması da mümkün olacaktır. Burada önemli olan aldığınız setin tasarımı. Pırlanta denince akla klasik ve ağır bir tarz gelse de, günümüzde her tarza uygun setler tasarlanmakta. Örneğin tek taş ağırlıklı bir pırlanta set, günlük kullanımlar için bile ideal olabilir.

Düğün Hediyesi Elmas Set

“Rüyaların taşı” olarak da bilinen elmas, dünyanın en değerli taşıdır. Küpe, yüzük ve kolyeden oluşan elmas set, hem anlamı hem de göz alıcı görüntüsü ile gelinlerin hayallerini süsleyen mücevherlerdir. Düğün hediyesi olarak alacağınız elmas setin, bir kadının hayatı boyunca severek kullanacağı ve saklayacağı en özel takıları olacağından hiç şüpheniz olmasın.

Pırlanta set denildiğinde aklınıza sadece pırlantadan oluşan takılar gelmesin. Zümrüt, yakut, inci ve safir taşları ile hem daha renkli hem de pırlanta şıklığına şıklı katan tasarımlar da seçebilirsiniz. Eğer pırlanta setinizde bu taşlardan biri bulunacaksa, taşların anlamını da bilmenizde fayda var. Zira hediyeniz, gelin ve damada yeni hayatları için vermek istediğiniz mesajı da iletecektir.

Safir, aşkta sadakat ve güvenilirliğin sembolüdür ve dünyanın en pahalı taşlarından biridir. Mavi rengi pozitif enerji ve zindelik verir. Pırlanta setlerin vazgeçilmezlerindendir.

Yeşil rengi ile insana huzur veren zümrüt, pek çok toplumda zenginliğin simgesidir. Ayrıca “aşk taşı” olarak da bilinir ve aile bağlarını güçlendirdiğine inanılır.

Kan kırmızısı yakut taşı, İktidar, başarı, dürüstlük ve dostluğun simgesidir. Dünyanın en değerli taşlarından biri olan yakut, pırlanta ile birleştiğinde şık ve göz alıcı tasarımlar ortaya çıkmaktadır.

Beyaz gelinliğin simgeledikleri ile uyumlu bir görüntü ve anlamı olan pırlanta setler, düğünlerde gelinlerin vazgeçilmezleri arasındadır. Damatların dadüğün hediyesi olarak çokça tercih ettikleri mücevherlerdendir.