Sepetiniz
0 TL ( 0 Ürün)
FİYAT
KARAT
METAL
TAŞ
ARA

Söz Nişan

Söz ve nişanın olmazsa olmazı yüzüklerini seçerken zarif bir tercih yapmak isteyen çiftlere biraz yardımcı olalım...

Söz nişan hayatımızın en özel ve mutlu anlarından biri şüphesiz ki. Bir ömür geçirmek için omuz omuza vereceğimiz eşimizle uzun maceramıza ilk adımısöz nişan sırasında atıyoruz çünkü. Ailelerimizin önünde eşimizle bir ömür geçirmek için birbirimize söz verirken bağlılığımızı yüzüklerle resmiyete döküyoruz. Bu sebeple heyecanımızın, bu günün taşıdığı mananın simgesi olan yüzüklerimiz, özel anlarımızın kendisi kadar değerli oluyor aslında. Hayat boyunca parmağımızda taşıyıp hayatımızı paylaştığımız kişiyi, onunla birlikteliğimizi simgeleyecek yüzükleri ve bize hep özel anılarımızı hatırlatacak hediyeleri doğru seçmek bu yüzden oldukça önemli. Seçtiğimiz yüzük en az söz nişan günümüz kadar hoş olmalı, bize ait olmalı... 

Günümüzde bu günler için en yaygın tercihlerden biri ise pırlanta yüzükler. Artık söz nişan ile özdeşleşen pırlanta yüzükler için çiftlerin ilgisini çekebilecek sayısız çeşit mevcut. Özellikle sade ve zarif pırlanta yüzükleri tercih edenler için ise birbirinden şık modeller göz kamaştırıyor. Ayrıca bu modellerin sade bir zarifliğe sahip olmasından ötürü oldukça popüler olduğunu da söylemek yalan olmaz. Şimdi bu modellere kısaca göz atalım:

Pırlanta söz nişan yüzük modelleri

Pırlanta yüzük modelleri için öncelikle seçmemiz gereken şey yüzük üzerindeki pırlanta sayısı şüphesiz ki. Malum çok moda olan tektaştan başlayarak tamtur pırlanta yüzüklere kadar geniş bir yelpazemiz var. Tektaş ve tria modeller daha sade bir zarifliği tercih edenler için ideal. Ancak daha değerli bir pırlanta yüzük isteyenler beştaş, yarı tamtur ve tabi ki tamtur pırlanta yüzükleri de tercih edebilirler. Tabi ki sadece pırlanta sayısı değil karat oranı da karar verilmesi gereken bir nokta. 0,15 karattan 1 karata kadar farklı seçenekler mevcut.
Pırlanta kısmına karar verdikten sonra tabi ki montüre ve tırnak bölümüne sıra geliyor. Pırlantayı tutan tırnak kısımlarında fazla farklılık olmasa da birbirinden zarif montür seçenekleri çiftlere sunulmakta.

Pırlanta söz nişan yüzük fiyatları

Yüzük fiyatlarını asıl etkileyen faktör elbette yapılacak olan pırlanta seçimi. Yüzüğün modeline ve karat oranına göre fiyat farklılık gösteriyor. Tektaşlar genelde 900 TL civarında fiyatlara sahipken değer sırasıyla yarı tamtur-tria-beştaş şeklinde artıyor. Bu iç çeşit pırlanta yüzükler 1200 TL-2700 TL fiyat aralığında. En kıymetli seçenek olan tamtur yüzüklerin fiyatı ise 3500 TL'yi bulabiliyor.